ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Strona startowa

Rekrutacja do klas 1 w roku szkolnym 2024/2025

Nabór na rok szkolny 2024/2025 będzie prowadzony przy wykorzystaniu elektronicznego systemu rekrutacji do klas I w szkołach podstawowych ogólnodostępnych będących szkołami obwodowymi
 
W pierwszym etapie rekrutacji należy składać wnioski tylko w przypadku chęci zapisania dziecka do szkoły obwodowej. 

Na etapie wypełniania zgłoszenia, po podaniu adresu zamieszkania system automatycznie wskaże szkołę obwodową. W celu odnalezienia szkoły obwodowej dla danego adresu zamieszkania można także użyć wyszukiwarki obwodów dostępnej w zakładce "Sprawdź obwód placówki"

Po wypełnieniu formularza w systemie rekrutacji zostanie wygenerowane zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Zgłoszenie należy wydrukować i dostarczyć do szkoły obwodowej w terminie do 19.03.2024 do godz.15.00. Złożenie zgłoszenia do szkoły obwodowej gwarantuje zakwalifikowanie dziecka do klasy I.

Możliwość złożenia wniosku do szkoły nie będącej szkołą obwodową zostanie udostępniona w postępowaniu uzupełniającym w terminie od 08.04.2024 r od godz.12.00 do 19.04.2024 do godz. 15.00. 

Rekrutacja w postępowaniu uzupełniającym będzie możliwa wyłącznie do szkół dysponujących wolnymi miejscami po pierwszym etapie rekrutacji.

W przypadku nie zakwalifikowania dziecka w postępowaniu uzupełniającym do szkoły nie będącej szkołą obwodową, dziecko ma zagwarantowane miejsce w szkole obwodowej.

Oferty szkół podstawowych dostępne są w systemie rekrutacyjny w zakładce "Oferty placówek".

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny (32 2992163) lub mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). 

Służymy również pomocą na miejscu w szkole w złożeniu formularza, w wygenerowaniu zgłoszenia dziecka do klasy 1 oraz w jego wydrukowaniu. 

Serdecznie zapraszamy