ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Spis lektur

LEKTURY  KLASY I

  • Maria Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik” 
  • Czesław Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”

  •  

    Justyna Bednarek - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” 

  •  

    J.Ch. Andersen -„Baśnie”

  •  

    Waldemar Cichoń -  „Cukierku, ty łobuzie!”  

  •  

     Åsa Lind  - „Piaskowy Wilk”

  •  

     Jan Brzechwa - „Brzechwa dzieciom” 

  •  

    Grzegorz Kasdepke - „Detektyw Pozytywka” 

  •  

    Julian Tuwim -„Wiersze dla dzieci”

  •  

     Danuta Parlak, „Kapelusz Pani Wrony”

LEKTURY  KLASY II

  • Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz - „120 przygód Koziołka Matołka”
  • Wanda Chotomska - „Pięciopsiaczki”
  • Wanda Chotomska - „Legendy polskie”
  • Julian Tuwim - „Wiersze dla dzieci”
  • Grzegorz Kasdepke - „Ostrożnie! Wszystko, co powinno wiedzieć dziecko żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu”
  • Małgorzata Strzałkowska - „Rady nie od parady”
  • Charles Perrault - „Bajki”
  • Anna Mikita - „Bajki w zielonych sukienkach”
  • Grzegorz Kasdepke - „Z piaskownicy w świat”
  • Encyklopedie dla dzieci

LEKTURY  KLASY III

  • Maria Konopnicka „Jak to ze lnem było?”

  •  

     Barbara Kosmowska „Dziewczynka z parku”

  •  

    Tom Justyniarski „ Psie troski, czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca”

  •  

     Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”

  •  

     Alina i Czesław Centkiewiczowie „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”

  •  

    Maria Terlikowska „Drzewo do samego nieba”

  •  

    Julita Grodek „Mania, dziewczyna inne niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”

  •  

     Roman Pisarski „O psie, który jeździł koleją”

  •  

    Maria Krüger „Karolcia”

LEKTURY  KLASY  IV – VI

  • CARLO COLLODI – „Pinokio”,
  • WIKTOR GOMULICKI – „Wspomnienia niebieskiego mundurka”,
  • IRENA JURGIELEWICZOWA – „Ten obcy”,
  • RUDYARD KIPLING – „Księga dżungli”,
  • JÓZEF IGNACY KRASZEWSKI – „Stara baśń”,
  • C.S. LEWIS – „Opowieści z Narnii”, cz. I: „Lew, czarownica i stara szafa”,
  • KORNEL MAKUSZYŃSKI – „Szatan z siódmej klasy”,
  • LUCY MAUD MONTGOMERY – „Ania z Zielonego Wzgórza”,
  • EDMUND NIZIURSKI – „Sposób na Alcybiadesa”,
  • HENRYK SIENKIEWICZ – „W pustyni i w puszczy”,
  • ALFRED SZKLARSKI – „Tomek w krainie kangurów”;
  • KS. JAN TWARDOWSKI – „Zeszyt w kratkę”,
  • MARK TWAIN – „Przygody Tomka Sawyera”,
  • JULIUSZ VERNE – „W 80 dni dookoła świata”,
  • STANISŁAW LEM – „Bajki robotów”
  • baśnie, legendy, opowiadania i utwory poetyckie pochodzące z regionu.