ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Niecodzienną, bo zdalną uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie klas drugich. W krótkim montażu słowno – muzycznym, wyrazili swoją wdzięczność:

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Nauczyciele, Kochani Wychowawcy, Szanowni Pracownicy naszej szkoły - z okazji Dnia Edukacji Narodowej cała społeczność uczniowska pragnie złożyć najlepsze, najserdeczniejsze, płynące wprost z serca życzenia: sukcesów w dalszej pracy, satysfakcji   z podjętego trudu oraz wyrazów wdzięczności od Waszych uczniów.

Zakończyły się zajęcia w szkole. W pustej szkole uczniowie lub rodzice odbierają świadectwa. Indywidualnie, zachowując zasady bezpieczeństwa. Nie było tradycyjnych spotkań w sali gimnastycznej z krótkimi występami uczniów. Nie było wręczania nagród i wyróżnień przez Dyrekcję. Ale są życzenia i podziękowania od Pani Dyrektor. I są dla wszystkich wspaniałe życzenia i wakacyjne rady na udany i bezpieczny wypoczynek, które przygotowali uczniowie naszych klas pierwszych. Takie to jest nasze zdalne pożegnanie roku szkolnego.

 

 

 

Długo jeszcze będziemy wracać do tegorocznego pożegnania uczniów klas ósmych. Zwłaszcza, gdy ogląda się tak wzruszający film jak ten przygotowany przez uczniów z klasy VIIIa.

 

 

 

Tegoroczne pożegnanie uczniów klas ósmych na długo pozostanie w naszej pamięci, gdyż miało charakter zupełnie inny niż wszystkie poprzednie. W pustej szkole tylko uczniowie jednej klasy, wychowawcy z klas 1-3 i 4-8, dwoje rodziców i oczywiście dyrekcja. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa wymuszonych przez pandemię – maseczki, odległości, …. A mimo wszystko było i uroczyście i wzruszająco. Pani Dyrektor Beata Lubieniecka i wychowawcy pożegnali uczniów gratulując wyników na świadectwach i licznych osiągnięć w ciągu ośmiu lat nauki, życząc sukcesów i radości w kolejnych szkołach. Nie zabrakło oczywiście podziękowań dla rodziców za lata wspaniałej współpracy i pomocy Dyrekcji i nauczycielom dziękowali rodzice i uczniowie. Były wspomnieniowe prezentacje przygotowane przez wychowawców, które rozbawiły ale i wzruszyły absolwentów do łez. Uczniowie klas siódmych, którzy tradycyjnie żegnali starszych kolegów, w tym roku nagrali krótki film, w którym skierowali do nich ciepłe słowa pożegnania oraz przygotowali symboliczne upominki.

 

 

Zadedykowali im słowa piosenki:

„Ale to już było i nie wróci więcej
I choć tyle się zdarzyło to do przodu ,
Wciąż wyrywa głupie serce,
Ale to już było, znikło gdzieś za nami
Choć w papierach lat przybyło to naprawdę
Wciąż jesteśmy tacy sami…”

 

 

 

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

 

 

W szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

W terminie głównym

1. język polski –16 czerwca 2020r.(wtorek) – godz. 9:00.

2. matematyka –17 czerwca 2020r.(środa) – godz. 9:00.

3. język obcy nowożytny –18 czerwca 2020 r.(czwartek) – godz.9:00

W terminie dodatkowym

1. język polski –7 lipca 2020 r.(wtorek) – godz. 9:00.

2. matematyka –8 lipca 2020 r.(środa) – godz. 9:00.

3. język obcy nowożytny – 9 lipca 2020 r.(czwartek) – godz.9:00

 

 

W przypadku egzaminu ósmoklasisty przeprowadzanego w czerwcu i lipcu:

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty

do 31lipca 2020 r.

Termin przekazania szkołom wyników i zaświadczeń

do 31lipca 2020 r.

Termin wydania zaświadczeń oraz informacji zdającym

do 31lipca 2020 r.

 

 

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

            Czas trwania (min)

 

Arkusz standardowy

Arkusz dostosowany do potrzeb uczniów

język polski

120

do 180

matematyka

100

do 150

język obcy nowożytny

90

do 135