→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Kochani Uczniowie

Gratuluję Wam wytrwałości, czerpania nauki z życiowych doświadczeń tego,

że w swojej gotowości do zmian odnaleźliście się w nowej sytuacji. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wartościowym, niepowtarzalnym młodym człowiekiem.

Dziękuję za to, że jesteście...

Życzę, by radość życia nigdy Was nie opuściła. Dbajcie o siebie.

Szanowni Rodzice

Dziękuję za współpracę, wyrozumiałość, życzliwość i szukanie wzajemnego porozumienia.

Drodzy Nauczyciele

Dziękuję za kolejny rok ciężkiej pracy, wsparcie i dobre słowo, za to, że byliście... za to, że jesteście zawsze, gdy ktoś Was potrzebuje.

Wszystkim życzę pięknych, spokojnych, beztroskich i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia!

Beata Lubieniecka

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29

24 czerwca 2021 r. uczniowie z  klas V a oraz VI a pojechali na wycieczkę do Mirowa.  Miała ona cel rekreacyjno – integracyjny. Na terenie Góry Zborów odbyła się gra - zabawa, podczas której uczestnicy podzieleni na grupy, przy pomocy kompasu, mieli za zadanie odnaleźć miejsca ukryte w terenie, aby zdobyć unikalny kod. Grupy współpracowały zarówno wewnątrz, by rozwiązać poszczególne zadania, jak i całością, w celu ukończenia gry. Wszystkim udało się osiągnąć cel, nagrodą były medale oraz pamiątkowe monety.

Czytaj więcej...

Aktywni Rodzice maszerują razem z nami czyli SP 29 żegna rok szkolny na sportowopod takim hasłem 17 czerwca 2021 roku na Górce Środulskiej odbyła się  wspólna zabawa rekreacyjno - sportowa, w której udział wzięli rodzice z dziećmi oraz nauczyciele. Zajęcia poprowadziła Pani Elżbieta Gębska – instruktor i sędzia nordic walking, a jej pomysłodawczynią i organizatorką była Pani Ewa Węgrzyńska. Uczestnicy zabawy poznali technikę marszu z kijkami – nordic walking oraz wzięli udział w grach i zabawach.

 

 

Czytaj więcej...

Alpaki21 czerwca 2021 r. odwiedziły naszą szkołę dwa alpaki z Jury. Podczas żywej lekcji przyrody  uczniowie mieli okazję poznać życie i zwyczaje tych ciekawych i pięknych zwierząt.  Spotkanie z alpakami było również bardzo ciekawą lekcją, podczas której poznaliśmy wiele ciekawostek.

 

 

Czytaj więcej...

Łąka i jej mieszkańcy - lekcja przyrody w terenie17 czerwca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji przyrody w terenie "Łąka kwietna i jej mieszkańcy". Zajęcia poprowadził Pan Przemysław Bartos. Odbyły się one na ścieżce dydaktycznej przy ulicy Dybowskiego, a wzbogacone zostały przygotowanymi dla dzieci grami dydaktycznymi.

 

 

Czytaj więcej...

Szkolne Euro 202014 czerwca nie czekając na mecz Polska-Słowacja zainaugurowaliśmy Euro 2020. W ramach naszej inauguracji odbyły się oczywiście mecze Polska – Słowacja. które miały wytypować wynik spotkania w naszej grupie. Piłkarze grali, wyniki były różne, ale publiczność ubrana w stroje w barwach narodowych dobrze się bawiła dopingując do sportowej walki.

 

Czytaj więcej...