ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Tydzień ten to szansa dla uczniów, aby nauczyć się kreatywnego programowania. Zgłosimy swoje wydarzenia na www.codeweek.eu/events i zorganizujemy zajęcia z wykorzystaniem: robotów lub kodowania offlinowego lub programów do nauki programowania i kodowania - w klasach 1-3 – w ramach zajęć komputerowych i świetlicowych oraz w klasach 4-8 – w ramach informatyki.

Pani Ewa Węgrzyńska

Już niespełna miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej...

W dniach 5 - 20 października 2019 r. nasza szkoła kolejny raz zaangażowała się w Tydzień Kodowania. Zajęcia w klasach 4-8 odbywały się na lekcjach informatyki. Każdy uczeń obecny na lekcjach miał możliwość stworzenia własnego projektu w wybranym programie. Największą popularnością cieszyły się ozoboty.

 

 

Czytaj więcej...