ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Wreszcie, po dwóch latach pandemicznych ograniczeń, mogliśmy razem przeżywać zakończenie roku szkolnego.
Najpierw pożegnanie klas ósmych i zakończenie roku dla klas 4-7.
Było uroczyście. Hymn, przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych przez ich starszych kolegów. Wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli wyniki powyżej średniej 5,0 i uzyskali wzorową ocenę zachowania, a także uczniom za osiągnięcia przedmiotowe. Przemówienie Pani Dyrektor, podziękowania od uczniów i rodziców. Pożegnanie nauczycieli odchodzących z pracy w naszej szkole.

Czytaj więcej...

Inwazja kolorówWczoraj tj. 23 czerwca 2022r. miała miejsce w naszej szkole pierwsza Inwazja Kolorów, sądząc jednak po frekwencji oraz fantastycznej zabawie nie ostatnia tego typu impreza w naszej szkole. Przedstawiciele oraz Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują całej społeczności szkolnej za rok pełen emocji oraz współpracy. Dziękujemy, że byliście z nami!

 

Czytaj więcej...

Lekcja na świeżym powietrzuW ostatnim tygodniu nauki nauczyciele naszej szkole przeprowadzili lekcje na świeżym powietrzu. Mamy piękny ogród wokół szkoły, który zachęca do swobodnego spędzania czasu, ale także daje przestrzeń potrzebną do nieskrępowanego ruchu. Kiedy nie ograniczają nas ławki możemy zaproponować uczniom całkiem inne aktywności, lub po prostu w mniej formalnej atmosferze spędzić ze sobą czas i zadbać o nasze relacje. 

 

Czytaj więcej...

„Wiosna wiosna wkoło …” , to tytuł trzynastego już międzyszkolnego pleneru malarskiego, który odbył się 7 czerwca 2022 roku dla uczniów szkół podstawowych. Wreszcie po dwóch latach ograniczeń związanych z pandemią można było zorganizować tę imprezę, która stała się już tradycją naszej szkoły.  

Celem imprezy, którą otworzyła dyrektor szkoły mgr Beata Lubieniecka, było spotkanie młodych plastyków, które pozwoliło na wzajemne poznanie się, nawiązanie znajomości i kontaktów twórczych oraz rozwijanie ich wrażliwości estetycznej, a także wyrobienie wśród młodego pokolenia potrzeby obcowania z naturą.

W plenerze wzięło udział siedem szkół podstawowych z Sosnowca i jedna z Mysłowic, które wytypowały trzyosobowe drużyny. Niezależne jury wybrało siedem najlepszych prac:

Czytaj więcej...

14 czerwca 2022 roku przed meczem reprezentacji Polski z Belgią nasza uczennica Nicola Gałuszka (6a) na Stadionie Narodowym w Warszawie odebrała z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej puchar za zwycięstwo w turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Drużyna, w której gra Nicola - UKKS Katowice, pokonała w tym turnieju wszystkie drużyny dziewcząt.
Brawo Nicola.  
Wielkie i szczere gratulacje.
Dziękujemy Mamie Nicoli za udostępnione zdjęcia.

Czytaj więcej...

Szkoła Podstawowa nr 29 im. W. Broniewskiego w Sosnowcu wzięła udział w projekcie „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

Czytaj więcej...

08.czerwca w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu, w klasie II b odbyło się spotkanie ,,Moja rodzina". Celem spotkania była integracja klasy -rodziców i dzieci, w tym grupy z Ukrainy.
W spotkaniu brały udział dzieci, ich bliscy, dyrekcja szkoły oraz ksiądz. Dzieci przygotowały część artystyczną, która była zarazem radosna i wzruszająca.

Czytaj więcej...