Dzień śniadanie daje moc

W czwartek, 7 listopada, w naszej szkole po raz kolejny obchodzono Dzień „Śniadanie Daje Moc”, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji.

Zaangażowali się  również rodzice wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni zaopatrzyli dzieci w produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, jajka, sery, jogurty, owoce, warzywa, sałatki i inne produkty. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków.

Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom.

Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.

„Uśmiechy na buziach i pełne brzuszki,
to jest to, co lubią wszystkie maluszki”.

Wychowawcy klas 1-3