Sukces naszego ucznia w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

II MIEJSCE W POLSCE w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR zajął uczeń z naszej szkoły – SZYMON BLACHNICKI  z klasy 3a.

Konkurs BÓBR to polska edycja Międzynarodowego Konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie 50 krajach na całym świecie.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 32 uczniów z klas I – VIII.

Uczestnicy podzieleni byli na trzy grupy, gdyż treści oraz zadania dostosowane były do wieku oraz umiejętności uczestników.

Cały konkurs realizowany był przez platformę edukacyjną dzwonek.pl Uczniowie rozwiązywali zadania w sali informatycznej pod opieką nauczyciela. Konkurs trwał jedną godzinę. Zadania konkursowe miały na celu sprawdzenie oraz rozwinięcie algorytmicznego, analogicznego oraz komputacyjnego myślenia u uczniów. Związane były z zagadnieniem obsługi komputera i oprogramowania przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów. Te, dotyczyły między innymi zagadnień związanych z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika czy informatyka.