Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu jest pedagog szkolny P. Joanna Auguścik

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą skierowaną do uczniów, którzy chcą służyć najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby innych, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne.

Obecnie w jego ramach działa 37 wolontariuszy.

Młodzi wolontariusze upowszechniają w naszej szkole ideę bezinteresownego niesienia pomocy innym.

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu skupia się na organizowaniu akcji charytatywnych (zbiórek) na rzecz różnych instytucji ( fundacji, stowarzyszeń) oraz  pomocy koleżeńskiej.

Aktywność w Szkolnego Koła Wolontariatu  uczy naszych uczniów otwartości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie troski i odpowiedzialności za innych.

Uczniowie dzięki pracy w wolontariacie przyswajają sobie istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję i empatię.

Szkoła Podstawowa nr 29 wolontariat

Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu na najbliższy czas