Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego  w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia.

Więcej informacji o projekcie - https://www.gov.pl/web/laboratoria

Szkoła Podstawowa nr 29 im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu  w ramach programu Laboratoria

Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych o łącznej wysokości 99 300,00 zł.

Wydano 99 300,00 zł na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

Nasza szkoła zakupiła w ramach projektu zakupiła:

1. Mikrofon dynamiczny Fenton  -  1 szt.

2. Mikrofon nagłowny - 1 szt.

3. LEGO Education BRicQ Motion Essential  - 5 szt.

4. Teleskop OpticonPerceptor EX 60F900AZ - 1 szt.

5. Klocki konstrukcyjne Edu Technic  - 4 szt.

6. Klocki konstrukcyjne Edu Pastel - 4 szt.

7. Drukarka 3D Banach Schol - 2 szt.

8. Media-Tech Kierunkowy mikrofon biurkowy  - 2 szt.

9. Blenda Fotograficzna 5w1 - 1 szt.

10. GREEN SCREEN - 1 szt.

11. BEHRINGER/XSENYX 502 - konsola/mikser dźwięku z akcesoriami - 1 szt.

12. Dyktafon cyfrowy 8GB  - 1 szt.

13. Słuchawki studyjne Lewitz - 1 szt.

14. Skaner 3D Shining 3D EinScan SE - 1 szt.

15. Wizualizer Epson ELPDC07 - 1 szt.

16. Creative Pebble plus - głośniki - 1 szt.

17. Aparat CANON EOS M50 MARK II BK - 2 szt.

18. GIMBAL Feiyu Tech Vlog Pocket 2 - 1 szt.

19. Zestaw studyjny SOFTBOX 50x70cm Statyw-2 - zestaw oświetlenia ciągłego - 1 szt.

20. Zestaw filamentów dla długopisów BANACH 3D"200m - 4 szt.

21. Mikroskop Delta Optical Biolight 300 - 1 szt.

22. Stacja lutownicza - 1 szt.

23. Statyw ARKAS WT 4057 - 1 szt.

24 . Panele akustyczne 60x60(kpl2) - 1 szt.

25. Robot Q-Scout - 2 szt.

26. Lego BriQ MotionPrime +Zestaw indywid - 5 szt.

27. Teleskop Opticon Perceptor EX 60F900AZ 60mmx665 - 1 szt.

28. LEGO Edukation SPIKE Prime - 2 szt.

29. Mikroport Boya - 1 szt.

30. Kolorowe filamenty PLA do drukarek 3D 1 kg - 43 szt.

31. LEGO Education BricQ Motion Prime - 2 szt.

32. Zestaw FORBOT - 2 szt.

33. LEGO Education BricQ Motion Prime - 3  szt.

34. Robot Qoopers - 4 szt.

35. Class VR 8 PREMIUM 64 MB - kontrolery - 1 szt.

36. Class VR PREMIUM 64 MB - skrzynia - 1 szt.

37. Class VR 8 PREMIUM 64 MB - gogle 8 sztuk - 1 szt.

38. Acer TravelMate P2 TMP215-53 i5 - 1 szt.

39. Walizka BANACH 3 D bez powerbanków - 2 szt.

Laboratorium przyszłości w naszej szkole  Laboratorium przyszłości w naszej szkole  Laboratorium przyszłości w naszej szkole

Laboratorium przyszłości w naszej szkole  Laboratorium przyszłości w naszej szkole   Laboratorium przyszłości w naszej szkole

Laboratorium przyszłości w naszej szkole    Laboratorium przyszłości w naszej szkole   Laboratorium przyszłości w naszej szkole

Jak wykorzystujemy Laboratorium przyszłości w naszej szkole ?

Zastosowanie ClassVR w nauczaniu wieloprzedmiotowym - warsztaty dla nauczycieli - więcej

Drukarka Banach 3D School -  więcej

Wykorzystywanie długopisów 3D w praktyce szkolnej - warsztaty dla nauczycieli - więcej

"Jak wykorzystać szkolny sprzęt audio-wideo do rozwoju kompetencji 4K"  - warsztaty dla nauczycieli - więcej

Zajęcia Arduino - więcej

Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem długopisów 3D

Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem długopisów 3D    Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem długopisów 3D   Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem długopisów 3D

Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem Korbo - klocków konstrukcyjnych

Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniek Korbo   Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniek Korbo

Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniek Korbo    Zajęcia dla uczniów z wykorzystaniek Korbo

Wielkanocne wykorzystanie długopisów 3D

wielkanoc z długopisami 3D   wielkanoc z długopisami 3D

wielkanoc z długopisami 3D  wielkanoc z długopisami 3D

Szkolny druk 3D w szkole

Jak widzieliście na dolnym korytarzu nasze drukarki 3D zostały już przetestowane i działają pełną parą.
Pierwsze wydruki – sówki, dostali jako upominki uczniowie klas pierwszych podczas pasowania.
Kolejne wydruki już zaczęliśmy i staną się podarunkami dla pozostałych uczniów.

Szkolny druk 3D

Przydatne linki z rozwiązaniami metodyczno-organizacyjnymi

Warto zajrzeć i zainspirować się - więcej