Szkolenie Drużyny Ratowniczej SP 29

13 czerwca odbyło się pierwsze z zaplanowanych szkoleń z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym udział wzięło 11 uczniów – członków powstałej w naszej szkole Drużyny Ratowniczej. Szkolenie przeprowadziła zaprzyjaźniona z nami Drużyna Ratownicza z IX LO im. W. Szymborskiej w Sosnowcu.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego, jak go rolować i układać w pozycji bocznej bezpiecznej oraz pozna. Ponadto poznali zasady RKO (resuscytacji krążeniowo – oddechowej), w tym z użyciem defibrylatora AED.

Profesjonalny pokaz Drużyny Ratowniczej z IX LO wzbogacony słownym instruktażem, przeplatał się z praktycznymi ćwiczeniami, które z radością, bez skrępowania  i z należytą starannością wykonywali nasi uczniowie. Uczyli się, aby później pomagać innym i innych szkolić.

Dzisiejsze spotkanie było pierwszym z zaplanowanych szkoleń naszych uczniów. Kolejne rozpoczną się wraz z nowym rokiem szkolnym.

Jeśli ktoś chce do nas dołączyć i zasilić szeregi Drużyny Ratowniczej serdecznie zapraszamy.

Opiekunami DR SP 29 są Panie Ewa Węgrzyńska i Zuzanna Zawartka.

Szkolenie Drużyny Ratowniczej SP 29     Szkolenie Drużyny Ratowniczej SP 29

Szkolenie Drużyny Ratowniczej SP 29    Szkolenie Drużyny Ratowniczej SP 29