Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów

7 marca 2023 roku gościliśmy w naszej szkole członków Drużyny Ratowniczej z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu wraz z opiekunem Panią Anną Malczewską.
Młodzi ratownicy przeprowadzili dla uczniów klas 1-5 pokazowe zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.Uczestnicy pokazu mieli możliwość poznać zasady udzielania pomocy niemowlęciu, dziecku, osobom dorosłym, a także pieskowi. Uczniowie mogli także poćwiczyć technikę udzielania pomocy w przypadku zadławień.
Tym pokazem chcemy przywrócić zajęcia z cyklu „Ratujemy i uczymy ratować”, których realizację przerwała nam pandemia, dla wszystkich uczniów w szkole.

Panie Ewa Węgrzyńska i Zuzanna Zawartka

Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów    Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów

Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów    Zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów