→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

W dniach 30 VI -3 VII 2019 roku nauczyciele naszej szkoły przebywali z wizytą w São João da Madeira w Portugalii. Był to krótkoterminowy wyjazd kadry szkolnej mający na celu podsumowanie dwuletniej współpracy, omówienie kwestii związanych z zarządzaniem projektem i jego wdrażaniem.

Czytaj więcej...

W dniach 25 – 29 marca 2019 roku nasza szkoła gościła grupę 30 uczniów i 14 nauczycieli ze szkół partnerskich z Portugalii, z Włoch, z Litwy, z Węgier i z Norwegii, które razem z naszą szkołą realizują w ramach programu Erasmus +, projekt „Let’s become Mathematicians, shall we?”

Czytaj więcej...

W dniach 24 – 28 września 2018 roku nauczyciele naszej szkoły przebywali z wizytą w szkole Aspoy school w Ålesund w Norwegii. Teachers Training, bo tak nazywało się to spotkanie, odbywał się w ramach realizowanego projektu Erasmus + „Let’s become Mathematicians, shall we?”.

 

 

Czytaj więcej...

Projekt Erasmus + wyróżnionyProjekt Erasmus+ „Let’s become Mathematicians”! zakończony przez naszą szkołę w 2019 r. został uznany za przykład dobrej praktyki i źródło inspiracji dla innych szkół i instytucji. Projekt ten został uznany za wyróżniający się wysoką jakością podczas oceny raportów końcowych i uzyskał w końcowej ocenie 97 punktów na 100.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

  W dniach 24 – 28 września 2018 roku nauczyciele naszej szkoły przebywali z wizytą w szkole Aspoy school w Ålesund w Norwegii. Teachers Training, bo tak nazywało się to spotkanie, odbywał się w ramach realizowanego projektu Erasmus + „Let’s become Mathematicians, shall we?” Celem wyjazdu było szkolenie nauczycieli i wymiana doświadczeń związana z nauczaniem matematyki. W czasie wizyty nauczyciele brali udział w zajęciach z matematyki w szkole oraz w Międzynarodowym Seminarium prowadzonym przez nauczycieli akademickich z Volda University College. Nauczyciele odwiedzili także Norweskie Centrum Kompetencji Morskich, które jest częścią Campus Ålesund i wzięli udział w zajęciach z robotyki i programowania. Ponadto nauczyciele każdej ze szkół partnerskich zaprezentowali innowacyjne metody pracy, które wykorzystują na lekcjach matematyki.

Uczestniczki spotkania
p. Barbara Dec - nauczyciel matematyki
p. Ewa Węgrzyńska - koordynator projektu w szkole

Od września do grudnia uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły włączyli się w realizację zadań wynikających z projektu Erasmus + „Let’s become Mathematicians, shall we?”

Poniżej przedstawiamy niektóre z nich

Czytaj więcej...