„Jesień w poezji”

Jesień… za oknem paleta ciepłych barw. Urzekło nas piękno tej pory roku i to właśnie dlatego jesienne wiersze stały się podstawą do zorganizowania w Naszej Szkole wieczorku poetycko – muzycznego.

Uczniowie klas czwartej „a” i szóstej „a” wraz z nauczycielkami: Elżbietą Kalembką i Mirosławą Nowak,  przygotowali i  zaprezentowali 26 listopada 2019 r. montaż słowno - muzyczny  „Jesień w poezji”. Wiersze poetów polskich Tuwima, Grodzieńskiej, Staffa o jesieni pięknie wybrzmiały przy akompaniamencie muzyki Vivaldiego, Magdy Umer czy Marii Koterbskiej. Młodzi „artyści” ubrani w galowe stroje, w barwnej jesiennej scenerii, przy palących się świecach wprowadzili licznie zgromadzoną publiczność, składającą się głównie z rodziców, w melancholijny nastrój. A pełna ekspresji i humoru druga część występu wywołała gromkie i zasłużone owacje na zakończenie spotkania.

Przedstawienie zyskało też uznanie Dyrekcji Szkoły, która podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów, uczniom ze występy, a rodzicom za liczne przybycie.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność, a uczestnikom za dostarczenie wspaniałych wrażeń i emocji.

p. Mirosława Nowak
p. Elżbieta Kalembka