Happening „Uczmy Się Razem Żyć”

30 października 2019 roku w naszej szkole odbył się Happening „Uczymy się żyć razem”. Celem przedsięwzięcia była integracja  naszych uczniów z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu.

Happening rozpoczął się od występu zespołu Alberty, który zaprezentował znane polskie przeboje zespołu m. in. Zespołu Dżem. Podopieczni WTZ wykazali się wspaniałymi umiejętnościami wokalnymi, poczuciem rytmu oraz cudownym dystansem do siebie.

Druga część spotkania to wspaniały festiwal plastyczny. Uczniowie – przedstawiciele klas 4-8 – wraz z podopiecznymi WTZ,  wykonywali prace plastyczne pod hasłem „Jesień”. Przy akompaniamencie „Jesieni” Antonio Vivaldiego powstało pięć wielkoformatowych prac, które można podziwiać na korytarzu szkolnym. Oprócz tego można zobaczyć obrazy, namalowane przez podopiecznych WTZ.

Wraz z podopiecznymi w spotkaniu udział wzięli Pan Tomasz Ryrak – kierownik WTZ , Pan Michał Jeżewski – opiekun zespołu „Alberty” oraz Panie Katarzyna Zając i Anna Sworzeń.

p. Joanna Auguścik