VII Szkolny Festiwal Piosenki

Dnia 20 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się VII Szkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej.

Po raz pierwszy w festiwalu udział wzięli nie tylko uczniowie klas I-III, ale także klas starszych – IV - VI.

Wykonawcy z klas młodszych zaprezentowali „Kinder Niespodziankowe” piosenki, natomiast wykonawcy z klas starszych zaśpiewali piosenki znanych i lubianych współczesnych wykonawców takich jak Ewa Farna, Sarsa, Natalia Nykiel, Kaja Paschalska i Dawid Podsiadło.

Występ uczestników festiwalu oceniało jury w składzie:

• Pani Joanna Szczęsny – wicedyrektor szkoły
  • Pan Jan Bosak - radny Rady Miejskiej w Sosnowcu
  • Pani Natalia Świtała – nauczyciel muzyki
  • Pani Mirosława Nowak – kierownik świetlicy szkolnej
  • Pani Ewa Tkacz – kierownik Filii Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu
  • Pani Przemysław Dąbek – przedstawiciel Rady Rodziców

Publiczność bardzo dopingowała swoich faworytów, zagrzewając ich oklaskami. Po wysłuchaniu wszystkich piosenek jury udało się na obrady.

Oczekując na wyniki festiwalu, wręczono uczniom - uczestnikom ogólnopolskich i szkolnych konkursów oraz zawodów sportowych – nagrody i medale.

Przed ogłoszeniem samego werdyktu, w swoich tańcach zaprezentowali się Ewa Bilnik i Wojciech Bilnik z klasy V b – złoci medaliści czerwcowego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Krakowie.

Po występie nastąpiła oczekiwana przez wszystkich chwila, a mianowicie jury ogłosiło swój werdykt w dwóch kategoriach wiekowych:

I miejsca:

• Daria Bubak – klasa I a
  • Miłosz Wieczorek – klasa VI b

II miejsca:

• Maja Ładyńska – klasa III b
  • Patrycja Żmuda – klasa IV b

III miejsca:

• Julia Wójtowicz – klasa III c
  • Wiktoria Wójtowicz – klasa V a
  • Julia Najaryan i Wiktoria Nogaj – klasa V b

Wyróżnienia:

• Lili Wójcik – klasa I b
  • Justyna Dąbrowska - klasa II a
  • Zofia Dudek – klasa III a
  • Zuzanna Łaszczuk – klasa IV a
  • Alicja Kubica i Wiktoria Strzelecka – klasa VI a

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez prywatnych sponsorów.

Na koniec festiwalu Pani Natalia Świtała, nauczycielka muzyki w naszej szkole, ujęła publiczność swoim fantastycznym występem, prezentując swój talent wokalny. To było prawdzie show.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy na kolejny festiwal w nowym roku szkolnym 2018/2019.