→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Narodowe czytanie

Dnia 4 września odbyła się X edycja Ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Do czytania wybrano „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.  

W tym roku do akcji ponownie przyłączyła się nasza szkoła. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr „Bibliosfera”- Dańdówka. Uczennice z klasy VII b i IV b pod opieką pani Beaty Nowak - Dziudzi wzięły w niej czynny udział. Maja Ładyńska oraz Hanna Chodakowska i Laura Urbańska zaśpiewał piosenki Marka Grechuty. Uczennice wywarły bardzo duże wrażenie na wszystkich uczestnikach i gościach. Było dużo emocji i wzruszeń. Następnie uczennice Anna Ptak i Hanna Dopierała wcieliły się w postacie Meli i Hesi, a pani Beata Nowak - Dziudzi w postać Juliasiewiczowej. Do akcji przyłączyli się również rodzice. Także te uczennice zostały pochwalone przez pracowników biblioteki i wszystkich uczestników za piękne czytanie z właściwą intonacją i dykcją oraz zaangażowanie. Ogromne podziękowania dla wykonawców, czytających, rodziców i pracowników Bibliosfery.

                                                                         Beata Nowak- Dziudzi

Narodowe czytanie  Narodowe czytanie

Narodowe czytanie Narodowe czytanie Narodowe czytanie