→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Przekazanie sztandaru

Nie było nikogo z naszej szkolnej społeczności, kto nie poczuł wzruszenia i radości uczestnicząc w najważniejszym wydarzeniu nie tylko tego roku szkolnego.

Najpierw Kościół pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który prowadził nabożeństwo, poświęcił sztandar, który pochylili przed Nim rodzice. A chwilę później dał w kazaniu wspaniałą lekcję patriotyzmu. Było uroczyście, mądrze i ciepło.

A później szkoła.

Hymn. Wszyscy śpiewali. Żarliwie. Gorąco.

Powitanie gości i rzęsiste brawa dla Nich.

I wszyscy wstali. Gdy poczet sztandarowy wchodził na salę gimnastyczną cisza była jak makiem zasiał. I tylko stukot nóg pocztu sztandarowego. Serca zabiły i szybciej i mocniej. Zakręciły się łzy wzruszenia.

I sztandar z rąk Rodziców w ręce Pani Dyrektor, a z rąk Pani Dyrektor w ręce Uczniów. I nie ciężar sztandaru spowodował, że Panu Bereszko, Pani Dyrektor i Marcelowi drżały nieco ręce i dziwnie brzmiał głos.

Po przekazaniu ślubowanie przedstawicieli wszystkich klas na sztandar. Równo, głośno, wyraźnie … Ślubujemy.

Przemówili zaproszeni Goście. Panowie Prezydenci Arkadiusz Chęciński i Zbigniew Byszewski, Pan Poseł Mateusz Bochenek, Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty Pani Iwona Malewska – Drożdż. Tyle ciepłych i mądrych słów dla naszej szkolnej rodziny. Na koniec nasza Pani Dyrektor. Rety jak było miło.

I znów wszyscy powstali i uczniowie wyprowadzili sztandar kończąc oficjalną część uroczystości.

Po chwili przerwy uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie nawiązujące do historii szkoły, sztandaru i naszego patrona. Po ostatnich słowach zebrali gorące brawa.

Wszyscy zaproszeni goście otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątki uczestnictwa w tym jakże ważnym ale i pięknym wydarzeniu.

Wyraźnie wzruszony Przewodniczący Rady Rodziców Pan Grzegorz Wójtowicz podziękował wszystkim rodzicom za wkład i zaangażowanie w ufundowanie sztandaru.

Uroczystość dobiegła końca. Zostaje po niej sztandar i wspaniałe wspomnienia.

 

Przekazanie sztandaru