→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

Są takie tradycje i zwyczaje świąteczne za granicą, które można wykorzystać w szkole. Jedną z nich, a związaną ściśle z Bożym Narodzeniem jest zabawa „Elf on the shelf”, czyli na polskie Elf na półce, którą z powodzeniem zaproponowano uczniom klas 1-3. Niby nie ma w tym nic nadzwyczajnego ot maskotka, ot bajka – kolejna, którą można było wpleść w szkolne życie. W czym tkwił urok tej nieznanej w Polsce zabawy? Elf, a w zasadzie Elf i jego pomocnicy byli bardzo barwnymi postaciami. Ich głównym zadaniem było obserwowanie naszych uczniów i sprawdzanie czy byli grzeczni oraz czy wykonują przygotowywane dla nich zadania. Misja ta była bardzo ważna, ponieważ to właśnie Elf miał kontakty z Mikołajem, tak tym Mikołajem od prezentów! Co noc Elf leciał na Biegun Północny by zdać uroczemu brodaczowi relację z dnia w naszej szkole. To od niego zależało, czy pod choinką znalazł się wymarzony prezent czy może przewiązana czerwoną kokardą rózga. Oczywiście sam lot nie zajmował mu dużo czasu, więc przez resztę nocy miał czas na przygotowywanie przeróżnych zadań dla naszych uczniów. Jakie było ich zdziwienie gdy co drugi dzień znajdowali na drzwiach swoich sal listy wraz z kolejnym zadaniem do wykonania. A zadania były przeróżne – muzyczne, matematyczne, informatyczne oraz związane z aktywnością fizyczną. Jednak największym zaskoczeniem dla uczniów były ślady na korytarzu szkolnym pozostawione przez bohaterów zabawy. Doprowadziły one dzieci do szkolnego sklepiku, gdzie czekała na nich mikołajkowa, słodka niespodzianka. Mikołajkowo-świąteczny czas szybko upłynął i Elf ze swoimi pomocnikami musiał wrócić na Biegun Północny. Cała ekipa zostało gorąco pożegnana i zaproszona do szkoły za rok. Wszyscy – nauczyciele i uczniowie – bawiliśmy się doskonale.

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3  The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3   The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3

The Elf one the Shelf a Christmas Tradition czyli pomysł na mikołajkowo-świąteczną zabawę dla klas 1-3