Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr" za nami - teraz czekamy na wyniki

W dniach 16-18 listopada chętni uczniowie klas 1-8 przystąpili do konkursu w kategoriach: Skrzat, Beniamin i Junior - treści oraz zadania dostosowane były do wieku oraz umiejętności uczestników. Uczniowie biorący udział w konkursie będą mogli sprawdzić swój wynik na platformie www.dzwonek.pl, po zalogowaniu się na konto (loginy i hasła otrzymali rodzice przez dziennik elektroniczny).

W konkursie uczniowie otrzymali do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynali konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogli otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi. Zadania były w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należało: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu. Zadania miały na celu sprawdzić oraz rozwinąć algorytmiczne, analogiczne oraz komputacyjne myślenie u uczniów. Związane były z zagadnieniem obsługi komputera i oprogramowania przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów.

Dzięki udziałowi w Konkursie Bóbr uczniowie mogli zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski.