→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Wycieczka do Mirowa klas V a, VI a

24 czerwca 2021 r. uczniowie z  klas V a oraz VI a pojechali na wycieczkę do Mirowa.  Miała ona cel rekreacyjno – integracyjny. Na terenie Góry Zborów odbyła się gra - zabawa, podczas której uczestnicy podzieleni na grupy, przy pomocy kompasu, mieli za zadanie odnaleźć miejsca ukryte w terenie, aby zdobyć unikalny kod. Grupy współpracowały zarówno wewnątrz, by rozwiązać poszczególne zadania, jak i całością, w celu ukończenia gry. Wszystkim udało się osiągnąć cel, nagrodą były medale oraz pamiątkowe monety.

Następnie odbyły się zajęcia team–buldingowe, których celem jest jak najlepsza integracja pomiędzy uczestnikami. Podczas zajęć dzieci miały do wykonania szereg zadań i konkurencji, których ideą było skłonienie ich do współpracy w grupach. Były zadania zręcznościowe, sportowe oraz gry i zagadki logiczne. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością, ale najważniejsza była współpraca pomiędzy członkami grupy i dobra zabawa. Dzięki wspólnemu pokonywaniu kolejnych trudności oraz zdrowej konkurencji pomiędzy zespołami, uczniowie poznali zupełnie nieznane im dotąd oblicze koleżanki czy kolegi z ławki.

Ostatnim punktem było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podekscytowani i zmęczeni, późnym popołudniem wróciliśmy do domu. Wycieczka sprawiła wszystkim dużo radości.

 Mirosława Nowak, Agnieszka Sobczyk, Joanna Auguścik