→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka21 stycznia klasy 2a i 3a wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka". Zajęcia poprowadził Inspektor Ruchu Drogowego, z którym w sali lekcyjnej połączono się na dużym ekranie za pomocą platformy Teams. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie wzięli udział w zajęciach, podczas których wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szkoła Krokodylka Tirka jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. 
 
 
Czytaj więcej...

Ponownie nasza szkoła wspiera 29. Finał WOŚP i tak jak rok temu przyłączyliśmy się do sztabu IX LO w Sosnowcu. Zapraszamy do naszego szkolnego stoiska, na którym ustawione są sztabowe puszki stacjonarne. Od 18 do 29 stycznia wrzucać do nich pieniądze. Liczy się każdy grosz. Każdy darczyńca otrzyma naklejkę - serduszko. Pamiętajcie, że pomaganie jest dziecinne proste.

Czytaj więcej...

Chętnych do udziału w akcji zapraszamy do wykonania kartek dla pacjentów zagłębiowskich szpitali, które zostaną dostarczone na oddziały szpitalne w Światowym Dniu Chorego 11 lutego.
Wykonane kartki, bez życzeń należy dostarczyć do szkoły - w przedsionku będzie znajdował się karton, do którego należy kartki wrzucać.
Kartki można dostarczyć do 29 stycznia 2021r.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo
Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji
ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”, której celem jest edukacja ekologiczna
dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek –
tzw. kartridży.

Czytaj więcej...

Zakończył się międzyszkolny konkurs "Trudne drogi do niepodległości"
III EDYCJA – „Sosnowiec w latach 1918-1939 – ludzie, miejsca, wydarzenia...“

Celem konkursu było: pobudzanie poczucia patriotyzmu, tolerancji i przynależności do wspólnoty lokalnej, regionalnej i ogólnonarodowej, pogłębianie wiedzy uczniów na temat historii „Małej Ojczyzny”.
Patronat nad konkursem objął światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Śląski. Organizatorem konkursu były Szkoły Podstawowe 13 i 23 w Sosnowcu.
W kategorii prezentacja multimedialna III miejsce zajął uczeń naszej szkoły Wiktor Ziarko.
Gratulujemy!!!

Elżbieta Ordon