→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Festyn "Wakacyjna pora"

Dnia 15 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się Festyn Wakacyjna pora” zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29. Koordynatorem imprezy była pani Beata Nowak–Dziudzi.

Uczestnikami tej środowiskowej imprezy byli uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele, mieszkańcy pobliskich dzielnic oraz zaproszeni goście m.in. p. Tomasz Niedziela, p. Elżbieta Brzozowicz – Uwijała. Tym razem choć doskwierał nam upał, impreza się, udała i wszyscy świetnie się bawili.

W czasie festynu nasi goście mogli m.in. zobaczyć występy kółka tanecznego DoReMi oraz występu wokalnego Mai Ładyńskiej, a także grupy cheerleaders. Nowością były zajęcia zumby poprowadzone przez panią Weronikę. Odbył się pokaz szermierki. Przybyli do nas rycerze z Chorągwi Rycerskiej Księstwa Siewierskiego, którzy zaprezentowali zbroje rycerskie i stroje damskie, odbyła się demonstracja walki na miecze i topory. Tradycyjnie można było zjeść kiełbaski z grilla, kaszankę, domowe ciasto, kupić gorące i zimne napoje. Odbywały się różne zawody sportowe, nie zabrakło również atrakcji dla młodych artystów, więc jak co roku musiał się odbyć konkurs plastyczny. Nowością były warsztaty dla chętnych na których można było wykonać własna bransoletkę. Nagrody dla zwycięzców pozyskano od sponsorów, m.in. Firma Creatus, radny Tomasz Niedziela. Jako, iż stawiamy na zabawę musieliśmy się postarać, aby nasze dzieci mogły cieszyć się dmuchaną zjeżdżalnią i bandżi. Dzieci mogły wejść do policyjnego samochodu, zrobić sobie zdjęcie z psem policyjnym. Nowością również były zajęcia z daktyloskopii, które zostały przeprowadzone przez Policjantów z Komisariatu IV Policji w Sosnowcu. Odbyła się loteria fantowa, nagrodą główną do wygrania był telefon z power bankiem. Spółdzielnia Uczniowska „Łakomczuch” sprzedawała zimne napoje oraz słodycze. Biblioteka Miejska mieszcząca się przy ulicy Kalinowej zorganizowała dla dzieci konkursy z nagrodami, w tym roku swoje stanowisko miał również Bank PKO, który również przeprowadził konkurs plastyczny, a nagrodzone prace będą wisiały w Banku. Tradycyjnie odbył się pomiar poziomu cukru we krwi. Dorośli mogli zakupić biżuterię oraz ręcznie szyte przepiękne maskotki dla swoich pociech. Oprawą muzyczną ponownie w tym roku zajęło się Stowarzyszenie Passjonis. Na zakończenie odbył się pokaz puszczania dużych baniek mydlanych. W trakcie trwania festynu rozdawane były darmowe gadżety dla dzieci Pomimo upału, zabawa była przednia.

Głównym celem tego wydarzenia było pozyskanie funduszy dla Stowarzyszenia na działalność statutową, czyli m.in. oświatową, edukacyjną i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży, a także pomoc Marcelowi. Innymi celami festynu była integracja środowiska, wskazanie różnych zdrowych form spędzania wolnego czasu i wspólna wielopokoleniowa zabawa.

p. Beata Nowak-Dziudzi
p. Anna Janaszek