→→→

ul Zagłębiowska 25,
41-208 Sosnowiec

Noc w szkole

W nocy z dnia 31 maja na 1 czerwca  odbyła się impreza szkolna pod hasłem  „Noc w szkole czyli Dzień Dziecka inaczej”, w której udział wzięła grupa 46 uczniów z klas 1-3.

Podczas tego niezwykłego wydarzenia, na jego uczestników czekało wiele atrakcji. Były zajęcia sportowe, była „piżama party”, było „kodowanie na dywanie”. Jednak największą atrakcją były podchody w szkole czyli „Gra w poszukiwanie skarbu”. Musieliśmy cierpliwie poczekać, aż w szkole będzie zupełnie ciemno. Uczestnicy zostali podzieleni na 4 zespoły – Czerwony, Niebieski, Zielony i Fioletowy. W budynku szkoły zostały ukryte zadania (dla każdego zespołu grupy było ich aż 11). Zabawie  tej towarzyszyły niesamowite emocje, ponieważ wszędzie było ciemno, a do oświetlenia drogi i do rozwiązywania zadań używano jedynie latarek. Zwycięska drużyna, która jako pierwsza poprawnie rozwiązała wszystkie zadania, otrzymała do wykonania zadanie specjalne, którym było odnalezienie pomieszczenia z ukrytym skarbem – pudełkiem ze słodyczami – oczywiście dla wszystkich dzieciaków. Zwycięską drużyną okazali się Czerwoni. Gra była wyjątkowo emocjonujące i rozpaliła ducha rywalizacji. Po zakończeniu tej zabawy i po kolacji, na sali gimnastycznej, gdzie był punkt noclegowy, wspólnie obejrzano film „Kochany urwis”.  Tylko nieliczni zasnęli w jego trakcie lub krótko po jego projekcji. Noc była bardzo krótka, a pobudka bardzo wczesna, bo już przed godziną 6:00. Po „śniadaniu do łóżka” wszystkie dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomiki oraz medale.

Naszą pierwszą „Noc w szkole” uważamy za bardzo udaną i już cieszymy się, że będą takie kolejne.

p. Anna Bierzyńska
p. Sylwia Nowakowska
p. Ewa Węgrzyńska