Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „29”

 


Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "29"

ul. Zagłębiowska 25

41-208 Sosnowiec

tel/fax: 032 2992163

email: stowarzyszenie29@wp.pl


Stowarzyszenie 29

Dokumenty

Członkowie

Działania

Kontakt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 
 
 
 

 

FESTYN „ZAPRASZAMY DO JESIENI”

 

 

     Dnia 16 września 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 29 w Sosnowcu odbył się Festyn "Zapraszamy do jesieni" zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29. Koordynatorem imprezy była pani Beata Nowak–Dziudzi.

      Uczestnikami tej środowiskowej imprezy byli uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele, mieszkańcy pobliskich dzielnic oraz zaproszeni goście m.in. prezydent Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński, radny Jan Bosak, Tomasz Niedziela, Grzegorz Wola, pani inspektor Bożena Grociak, pani Dorota Juszczak. Niestety przywitał nas deszcz, lecz gdy tylko nasza impreza się zaczęła, na niebie zaczęły ujawniać się promienie słoneczne. W czasie festynu nasi goście mogli m.in. zobaczyć występy kółka tanecznego DoReMi, tancerzy klasy S w tańcu towarzyskim, występ uczestników Warsztatów fundacji Brata Alberta, występ wokalny naszego wspaniałego duetu Miłosza Wieczorka wraz z Mają Ładyńską. Nowością był pokaz szermierki połączona z żywa lekcja historii. Przybyli do nas rycerze, którzy zaprezentowali zbroje rycerskie z różnych epok, odbyła się demonstracja walki na miecze i topory. Większości zgromadzonych osób część ta podobała się najbardziej. Tradycyjnie można było zjeść kiełbaski z grilla, kaszankę, domowe ciasto, kupić gorące i zimne napoje. Był chleb z domowym smalcem oraz można było zasmakować czegoś brytyjskiego, czyli tostów. Odbywały się różne zawody sportowe- rzut do celu, chodzenie na szczudłach, przejście na czas w tunelu, nie zabrakło również atrakcji dla młodych artystów, więc jak co roku musiał się odbyć konkurs plastyczny. Nowością były warsztaty dla chętnych decoupage. Nagrody dla zwycięzców pozyskano od sponsorów, m.in. Firma Creatus, radny Tomasz Niedziela. Jako, iż stawiamy na zabawę musieliśmy się postarać, aby nasze dzieci mogły cieszyć się dmuchaną zjeżdżalnią. Dużą popularnością cieszyło się malowanie twarzy, a także wejście do samochodu strażackiego, policyjnego. Odbyła się loteria fantowa, nagrodą główną do wygrania był tablet. Spółdzielnia Uczniowska „Łakomczuch” sprzedawała zimne napoje oraz słodycze. Biblioteka Miejska mieszcząca się przy ulicy Kalinowej zorganizowała dla dzieci konkursy z nagrodami, w tym roku gościła u nas również Biblioteka Amerykańska. Tradycyjnie odbył się także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zarówno mali jak i duzi mogli zaprezentować swoje umiejętności w tej dziedzinie. Dorośli mogli zakupić biżuterię oraz ręcznie szyte przepiękne maskotki dla swoich pociech. Oprawą muzyczną ponownie w tym roku zajęło się Stowarzyszenie Passjonis. Swoje stanowisko miało także PKO. W trakcie trwania festynu rozdawane były darmowe gadżety dla dzieci Pomimo, że pogoda spłatała nam figla, zabawa była przednia.

     Głównym celem tego wydarzenia było pozyskanie funduszy dla Stowarzyszenia na działalność statutową, czyli m.in. oświatową, edukacyjną i wychowawczą wśród dzieci i młodzieży. Innymi celami festynu była integracja środowiska, wskazanie różnych zdrowych form spędzania wolnego czasu i wspólna wielopokoleniowa zabawa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu

 

SPONSORZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Designed by A.J.