Ostatnia aktualizacja 26 października 2017 r.

Tydzień Kodowania

Kodujemy z uczniami w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania – CodeWeek, to inicjatywa, która będzie trwała w dniach 07 – 22 października 2017 r. i obchodzona będzie w całej Europie. Jest świętem związanym z programowaniem.

Nauczyciele naszej szkoły również zgłosili inicjatywy, w ramach których uczniowie będą szukali odpowiedzi na pytania: Czym jest kod i kodowanie? Jak wygląda programowanie i czy spotykamy je na co dzień? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukali z uczniami na zajęciach komputerowych oraz na zajęciach dodatkowych.

Zorganizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania spotkania będą bardzo dobrą okazją do przekazania uczniom podstawowych informacji dotyczących programowania. Towarzyszyć temu będzie dobra zabawa.