Ostatnia aktualizacja 10 lutego 2020 r.

Rodzinny kulig w Istebnej

8 lutego 2020 roku grupa uczniów, rodziców pod opieką nauczycieli, wyjechała na rodzinną wycieczkę do Istebnej.

Wyjazd rozpoczął się od kuligu. Sanie, konie, dźwięk dzwoneczków i wymarzona zimowa aura jak na zamówienie. Czego można było chcieć więcej. W przerwie kuligu górale przygotowali nam ognisko na świeżym powietrzu. Były kiełbaski i pyszny chleb ze smalcem. Po kuligu były również zabawy na śniegu, którym nie było końca – bawiły się dzieci, bawili się dorośli. Było dużo śmiechu i zabawy w prawdziwie zimowej atmosferze.

Na koniec wycieczki jej uczestnicy spotkali się w Chacie Kawuloka. Grupę powitał  obecny kustosz chaty, folklorysta Janusz Macoszek - laureat konkursu Ślązak Roku w sezonie 2010/2011. Główną atrakcję stanowiła prezentacja zgromadzonych instrumentów, na których wykonywane są unikatowe melodie pozwalające zwiedzającym w swoisty sposób przenieść się w dawne czasy.

Nie była to ostatnia rodzinna wycieczka w tym roku szkolnym. Kolejna już w maju.

p. Barbara Dec
p. Ewa Wegrzyńska