Ostatnia aktualizacja 16 października 2019 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

W dniach 16 – 27 IX obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Inspiracją święta była pewna książeczka dla dzieci napisana i zilustrowana przez Petera Reynoldsa. Filmik, który powstał na jej podstawie pozwolił nam poznać historię jej bohaterki – Vashti. Historię, która wzrusza ludzi na całym świecie. Nawiązując do historii małej Vashti, rozmawialiśmy o roli motywacji i wierze we własne możliwości.

W ciągu tych kilku dni zabawy mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie przyszli ubrani w kropki. Powstały bajkowe kropkowe drzewa. Uczniowie tworzyli prace plastyczne, bawili się z wykorzystaniem mat do kodowania czy edukacyjnych robotów – Ozobotów. Cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli sobie wykonać zdjęcia w wesołych fotoramkach w kropki. Podsumowaniem wspólnej zabawy w klasach 1-3 był stworzenie przez uczniów na szkolnym korytarzu dywanu z kropek.

Cieszymy się, że Dzień/Dni Kropki zmieniły się w naszej szkole w prawdziwe szaleństwo!