Ostatnia aktualizacja 18 października 2019 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W KLASACH 1-3

W dniach 16 – 27 IX obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów do wspólnej zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć.

Inspiracją święta była pewna książeczka dla dzieci napisana i zilustrowana przez Petera Reynoldsa. Filmik, który powstał na jej podstawie pozwolił nam poznać historię jej bohaterki – Vashti. Historię, która wzrusza ludzi na całym świecie. Nawiązując do historii małej Vashti, rozmawialiśmy o roli motywacji i wierze we własne możliwości.

W ciągu tych kilku dni zabawy mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu. Uczniowie przyszli ubrani w kropki. Powstały bajkowe kropkowe drzewa. Uczniowie tworzyli prace plastyczne, bawili się z wykorzystaniem mat do kodowania czy edukacyjnych robotów – Ozobotów. Cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice mogli sobie wykonać zdjęcia w wesołych fotoramkach w kropki. Podsumowaniem wspólnej zabawy w klasach 1-3 był stworzenie przez uczniów na szkolnym korytarzu dywanu z kropek.

Cieszymy się, że Dzień/Dni Kropki zmieniły się w naszej szkole w prawdziwe szaleństwo!

p. Ewa Węgrzyńska

******************


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************


******************


******************


******************