Ostatnia aktualizacja 13 września 2019 r.

NARODOWE CZYTANIE

Dnia 7 września odbyła się VIII edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Do czytania wybrano nowele. W tym roku do akcji przyłączyła się ponownie nasza szkoła. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 „Bibliosfera” – Dańdówka uczniowie z klasy: V b pod opieką pani Beaty Nowak- Dziudzi  śpiewali piosenki patriotyczne. Przyłączyli się do nas także rodzice. Uczniowie wywarli duże wrażenie, było dużo emocji i wzruszeń. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku i słychać było cichy śpiew uczestników spotkania. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie czytaliśmy fragmenty noweli „Katarynka”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Dla niektórych był to już drugi  udział w Narodowym Czytaniu. Mieli okazję zapoznać się z treścią noweli „Katarynka”. Podziękowania dla wykonawców, rodziców i pracowników Biblioteki.

p. Beata Nowak- Dziudzi