Ostatnia aktualizacja 11 maja 2019 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

XIV BIEG PO ZIELONĄ GAŁĄZKĘ ROZSTRZYGNIĘTY

W dniach 3 kwietnia i 10 maja 2019 roku, w naszej szkole odbył się dwuetapowy XIV Regionalny Turniej Ekologiczny „Bieg po zieloną gałązkę”, nad którym stały honorowy patronat objął Prezydent Miasta Sosnowiec, Pan Arkadiusz Chęciński.

Pierwszy etap, był etapem eliminacyjnym i obejmował rozwiązywanie testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej. Do II etapu zakwalifikowało się łącznie 6 szkół, jednak tylko 4 z nich przystąpiły do finałowej rywalizacji. W finale uczestnicy rywalizowali ze sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch", które były przeplatane zadaniami sprawdzającymi wiedzę przyrodniczą. 

Na końcowy wynik turnieju składała się suma punktów uzyskana przez szkoły w dwóch etapach. 

Rywalizacja była bardzo wyrównana. Po obliczeniu punktów okazało się, że I miejsce zajęła SP nr 8, II miejsce - SP nr 39, III miejsce - SP nr 33, a IV miejsce - SP nr 21 - wszystkie szkoły z Sosnowca.

p. Teresa Bernat
p. Anna Bierzyńska
p. Ewa Węgrzyńska
******************


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************


******************


******************