Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019 r.

Klasy 7 w Wieliczce

13 maja klasy siódme odwiedziły Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kopalnia soli w Wieliczce to wirtualne podziemne miasto, ze wspaniałymi komnatami wykutymi z soli kamiennej, niesamowitymi podziemnymi jeziorami solnymi, majestatycznymi drewnianymi konstrukcjami i unikatowymi posągami wyrzeźbionymi w soli. Kopalnia łączy w sobie wiele wieków tradycji i nowoczesności, historię kilkuset lat i podziemną metropolię z rozbudowaną infrastrukturą.

Klasy siódme poznały także Muzeum w Podziemiach Rynku  Krakowa. W trakcie zwiedzania można poczuć atmosferę panującą na średniowiecznym rynku. Towarzyszą zwiedzającym bowiem m.in. odgłosy gwaru transakcji handlowych. Wystawę wzbogacają także makiety oraz multimedia. Odwiedzający mają możliwość podziwiania odnalezionych skarbów, poznania burzliwych dziejów średniowiecznego Krakowa oraz poznania jego ścisłych związków z innymi ośrodkami europejskimi.

p. Agnieszka Strózik