Ostatnia aktualizacja 3 czerwca 2019 r.

ZAJĘCIA Z EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W KLASACH 1-3

Dnia 23 maja 2019 roku, zajęcia w ramach edukacji ekologicznej poprowadził z uczniami klas 1-3 Pan Przemysław Bartos – pracownik Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Inspiracją dla prowadzącego zajęcia  była "Kampania na rzecz ochrony migrujących ptaków dla najmłodszych mieszkańców Polski i Francji ".

Uczniowie byli bardzo zaangażowani w zajęcia. W ich trakcie przypomnieli sobie jak rozróżnić ptaki od innych zwierząt. Uczestniczyli również w zabawie „Znajdź swoją drugą połówkę”. Poznali podstawowe źródła zagrożeń dla ptaków w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka. Wspólnie podpisali listy, które wkrótce trafią do francuskich dzieci.

Na zakończenie zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomiki.

Serdecznie dziękujemy Panu Przemysławowi Bartosowi, za tę niezwykle ciekawą lekcję przyrodniczą.