Ostatnia aktualizacja 2 stycznia 2019 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

Jasełka Wigilijne „Polska stajenka”

Okres Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z wieloma pięknymi tradycjami i zwyczajami. Jedną z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu, czyli jasełek.
21 grudnia w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie: klasy VIb, którzy z p. Barbarą Dec i p. Martyną Wajdą – Kuryło, przygotowali tegoroczne Jasełka Wigilijne "Polska stajenka", oraz uczniowie kl. IIIa – którzy wcielili się w rolę owieczek prowadzących pasterzy i nas do „BETLEJEM”.
To niezwykłe widowisko było połączeniem polskiej teraźniejszości z biblijną historią zbawienia. Postaci współczesne mieszały się z biblijnymi. Wszystko miało swój kontekst i symbolikę. Wigilia, rodzina, dom – my Polacy – nasza domowa i narodowa stajenka.
Było mądrze, wzruszająco i niezwykle przejmująco, były łzy i wzruszenie. Ale były też momenty humorystyczne. Wszystko to za sprawą pięknych piosenek i pastorałek i świetnej gry aktorskiej uczniów kl. VI i, która zasłużenie została nagrodzona owacjami.
Wzrok cieszyła przepiękna dekoracja, a przez myśl uparcie przewijało się pewne, niedługie zdanie „Chwilo trwaj”! Warto było być i zobaczyć.


p. Martyna Wajda – Kuryło
p. Barbara Dec
******************


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************


******************