Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2018 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

III RAJD NIEPODLEGŁOŚCI WOKÓŁ TRÓJKĄTA TRZECH CESARZY

CZYLI WĘDRÓWKI SOSNOWIECKIE
W 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

9 listopada 2018 roku uczniowie klasy VI b wraz wychowawczynią wzięli udział w III Rajdzie Niepodległości wokół Trójkąta Trzech Cesarzy.

Celem Rajdu było upamiętnienie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej i promowania Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz pogłębienie wiedzy o miejscu zamieszkania i walorach krajoznawczo-turystycznych regionu. 

Trasa Rajdu prowadziła szlakami i ścieżkami turystycznymi  po Sosnowcu do Trójkąta Trzech Cesarzy.

O godzinie 8:15 uczestnicy spotkali się z przewodnikiem PTTK Panem Waldemarem Dróżdżem w szkole, a następnie przejechali autokarem do Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Tam zwiedzili Wystawę „Droga do Niepodległej. Wokół listopada 1918 roku w Sosnowcu”. Po zwiedzeniu wystawy uczestnicy przejechali autokarem na ul. Naftową i stamtąd przeszli trasę turystyczną do Trójkąta Trzech Cesarzy, gdzie o godzinie 13.00 rozpoczęły się Miejskie Obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Składano kwiaty pod obeliskiem oraz śpiewano pieśni patriotyczne.

Organizatorami Rajdu był Oddział PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Sosnowcu, Wydział Kultury i Promocji Miasta oraz  Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu.

p. Barbara Dec******************


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************


******************