Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2018 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

Ogólnopolska akcja czytelnicza 
„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

     5 października 2018 roku, klasa 3 a wzięła udział w zajęciach czytelniczych w Filii nr 7 Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu. Zajęcia te były częścią Ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”, która organizowana jest w ramach oficjalnych obchodów 100-lecia Niepodległości.
Inspiracją do stworzenia tej ogólnopolskiej akcji stała się niezwykła książka „Mirabelka” autorstwa Cezarego Harasimowicza. 

     Zajęcia rozpoczęła Pani Ewa Tkacz – kierownik Filii nr 7 i opowiadając dzieciom o losach pewnego drzewka- Mirabelki. Dzieci dowiedziały się, że prawdziwa bohaterka opowieści rosła naprawdę, poznały jej losy i co się z nią stało. Czytając wybrane fragmenty książki dzieci przeniosły się na warszawskie przedwojenne podwórko, przy którym rosła owa Mirabelka. Dzięki opowieściom tego drzewka, które czuło, widziało i posiadało zdolność rozmawiania z dzieci poznały historie wielu mieszkańców warszawskich Nalewek: Dorki, braci Alfusów, Noamka. Oczami Mirabelki śledziły zmiany jakie zachodziły w Warszawie i w Polsce na przestrzeni dziesiątków lat, rozmawiały o tak trudnych tematach jak wojna i getto warszawskie.

     Zajęcia zakończyły się wspólną twórczą pracą plastyczną. Dzieci wspólnie z wychowawczynią, wykonały własne mirabelkowe drzewko.


P. Ewa Węgrzyńska


******************


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************


******************