Ostatnia aktualizacja 12 listopada 2018 r.

NARODOWE CZYTANIE

Dnia 8 września odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Do czytania wybrano fragmenty książki Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

W tym roku do akcji przyłączyła się nasza szkoła. W siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 7 „Bibliosfera” – Dańdówka uczniowie z klas: VII b, VI a, IV b pod opieką pani Beaty Nowak - Dziudzi recytowali wiersze i śpiewali piosenki patriotyczne. Przyłączyli się do nas także rodzice. Uczniowie wywarli duże wrażenie, było dużo emocji i wzruszeń. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Następnie czytaliśmy fragmenty „Przedwiośnia”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, bowiem pierwszy raz brali udział w Narodowym Czytaniu.

p. Beata Nowak - Dziudzi