Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

WYCIECZKA UCZNIÓW I RODZICÓW DO WARSZAWY

Dnia 19 maja 2018 roku uczniowie oraz rodzice naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Jej głównym celem było zwiedzenie PGE Narodowy oraz pobyt w Centrum Nauki Kopernik.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od niemal piłkarskich emocji na Stadionie Narodowym. Wszyscy staliśmy się gwiazdami najnowocześniejszego stadionu w Polsce. Podczas trasy, którą oprowadzał nas przewodnik – sympatyczny Pan Filip, znany z wywiadów, których udziela w telewizji-zobaczyliśmy m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy. Następnie udaliśmy się na punkt widokowy, który jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki na PGE Narodowy. Zobaczyliśmy zapierającą dech w piersiach panoramę najpopularniejszego miejsca – obiektu sportowego - w Polsce.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

Na samym początku pospacerowaliśmy alejkami ogrodu na dachu CNK. Ogród ten jest przestrzenią spacerową z widokiem na Wisłę, dachy Starego Miasta i Stadion Narodowy. Przypomina nadrzeczny krajobraz ulegający erozji. Ścieżki spacerowe–jak strumienie żłobiące glebę–wiją się między kraterami pełniącymi funkcję świetlików i donicami z kilkudziesięcioma gatunkami roślin odpornych na trudne warunki wegetacji. Po zejściu z ogrodu udaliśmy się do wewnątrz CNK.

Zwiedzając obiekt w grupach, nie tylko niemal wszystko oglądaliśmy, ale również przeprowadzaliśmy eksperymenty na poszczególnych stanowiskach.

Ciekawym i niezapomnianym przeżyciem był udział w spektaklu w Teatrze Wysokich Napięć, w którym w rolach głównych wystąpili m.in. generator Van de Graaffa, drabina Jakuba, eksponaty plazmowe czy transformator Tesli.

Inna grupa uczniów wzięła również udział w bardzo ciekawych zajęciach w laboratorium biologicznym, podczas których wspólnie eksperymentowaliśmy i wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia. Temat zajęć były „Witaminy”.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Bardzo późnym wieczorem zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń, wróciliśmy do Sosnowca.

Był to już kolejny sobotni wyjazd, który uważamy za bardzo udany i już zaplanowane są kolejne w nowym roku szkolnym.

p. Barbara Dec
p. Ewa Węgrzyńska
p. Mirosława Nowak

******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************