Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.

I Regionalny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu

Dnia 24 kwietnia odbył się I Regionalny Konkurs o Zdrowym Odżywianiu pod patronatem Wojewódzkiej Rady Spółdzielczości Uczniowskiej w Katowicach. Konkurs skierowany był do uczniów  klas szóstych działających w Spółdzielni Uczniowskiej. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do zdrowego odżywiania oraz integracja młodych spółdzielców. Wszystkich przybyłych gości przywitał pan dyrektor Mariusz Mike i życzył powodzenia wszystkim drużynom. Uczniowie pracowali w trzyosobowych drużynach. Musieli wykazać się znajomością produktów zbożowych, warzyw, owoców oraz ziół. Niektóre z nich musieli rozpoznać za pomocą zmysłu smaku. Następnie drużyny pisemnie odpowiadały na pytania dotyczące zasad prawidłowego żywienia i skutków niewłaściwego odżywiania, odczytywali informacje z opakowań produktów spożywczych, musieli wykazać się również znajomością Piramidy Żywienia i Aktywności Fizycznej. Poczęstunek dla wszystkich uczestników został przygotowany zgodnie ze sztuką zdrowego odżywiania – zapachem i barwami zachęcał do konsumpcji. Obsługę i catering na wysokim poziomie zapewnili uczniowie z klasy VI A. Po podliczeniu wszystkich punktów na podium znaleźli się:

I miejsce- SP nr 39 Sosnowiec

II miejsce- SP nr 15 Sosnowiec

III miejsce SP nr 21 Sosnowiec

Uczniowie naszej szkoły uzyskali wysoki wynik lecz brali udział poza konkurencją.

Nagrody wręczała przewodnicząca Rady Wojewódzkiej Spółdzielczości w Katowicach pani Maria Jeziorowska oraz instruktor Spółdzielni Uczniowskich na terenie Sosnowca pani Zofia Muszyńska. Główną nagrodę – blendery do zdrowych koktajli smoothie ufundowała Wojewódzka Rada Spółdzielczości Uczniowskiej w Katowicach.

Nagrody dla zdobywców II i III miejsca to ogródek ziołowy i kubki termiczne. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał melon, a opiekunowie Spółdzielni Uczniowskich w podziękowaniu za przygotowanie uczniów do konkursu dyplom oraz ananas.

W oczekiwaniu na nagrody uczniowie obejrzeli krótki program taneczno – wokalny w wykonaniu kółka tanecznego. Nagrody ufundowane zostały przez Wojewódzką Radę Spółdzielczości Uczniowskiej w Katowicach, Fundację Sfinks z pasją do dzieci oraz osoby prywatne.

Beata Nowak – Dziudzi
Izabela Skowrońska – Kaczmarek