Ostatnia aktualizacja 14 kwietnia 2018 r.

FASCYNUJĄCY ŚWIAT PSZCZÓŁ

27 marca uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Fascynujący świat pszczół".
W niemal teatralnym otoczeniu i za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich został przybliżony dzieciom świat tych niesamowitych owadów. W trakcie zajęć dzieci mogły dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula, a nawet spróbować pszczelich produktów.
Najważniejszym elementem zajęć był szklany ul zamieszkany przez pszczelą rodzinę, którą można było bezpiecznie oglądać przy pracy. Wszystkie materiały pochodziły z pasieki prowadzonej przez Pana Aleksandra Rębacza - Mistrza Pszczelarstwa. Dodatkowo w czasie zajęć uczestnicy wykonali świeczkę wosku pszczelego, którą wraz ze słoiczkiem miodu i drewnianym nożykiem do miodu zabrały do domu.
Każdy uczestnik zajęć otrzymał Certyfikat.