Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

Rodziny kulig w Istebnej


    17 lutego 2018 roku grupa uczniów, rodziców pod opieką nauczycieli, wyjechała na kolejną rodzinną wycieczkę, tym razem do Istebnej.
    Wyjazd rozpoczął się od kuligu. Sanie, konie, dźwięk dzwoneczków i wymarzona zimowa aura jak na zamówienie. Czego można było chcieć więcej. W przerwie kuligu górale przygotowali nam ognisko na świeżym powietrzu. Były kiełbaski i pyszny chleb ze smalcem. Oczywiście zabawom na śniegu nie było końca – bawiły się dzieci i bawili się dorośli. A w konkursie przeciągania liny na śniegu - rodzice kontra uczniowie i nauczyciele – wygrała ta druga grupa. Było dużo śmiechu i zabawy w prawdziwie zimowej atmosferze.
   Na koniec wycieczki jej uczestnicy spotkali się w Chacie Kawuloka. Grupę powitał obecny kustosz chaty, folklorysta Janusz Macoszek - laureat konkursu Ślązak Roku w sezonie 2010/2011. Główną atrakcję stanowiła prezentacja zgromadzonych instrumentów, na których wykonywane są unikatowe melodie pozwalające zwiedzającym w swoisty sposób przenieść się w dawne czasy.
   Nie była to ostatnia rodzinna wycieczka w tym roku szkolnym. Kolejna już w maju.


p. Ewa Węgrzyńska
p. Barbara Dec
p. Mirosława Nowak


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************