Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.     

Szkoła Podstawowa nr 29

im. Władysława Broniewskiego w Sosnowcu

TEACHERS TRAINING IN ITALY

W dniach 14-20 stycznia 2018 roku nauczyciele naszej szkoły przebywali z wizytą w szkole Istututo Comprensivo Polo 2, w Taurisano we Włoszech.
Teachers Training, bo tak nazywało się to spotkanie, odbywał się w ramach realizowanego projektu Erasmus + „Let’s become Mathematicians, shall we?”
Celem wyjazdu było szkolenie nauczycieli i wymiana doświadczeń związana z nauczaniem matematyki.
W czasie wizyty nauczyciele brali czynny udział w zajęciach z matematyki w szkole (warto wiedzieć, że zajęcia we włoskiej szkole odbywają się też w soboty) oraz w przedszkolu.
Byli też gośćmi Międzynarodowego Seminarium dla dyrektorów i nauczycieli włoskich szkół prowadzonego przez profesorów z Uniwersytetu w Bergamo, w którym wzięli udział jako jedni z prowadzących to spotkanie. Zaprezentowali tam nie tylko swoje szkoły, ale przede wszystkim innowacyjne metody nauczania matematyki w szkołach w Polsce, we Włoszech, w Norwegii, w Portugalii, na Węgrzech i na Litwie.

TO WARTO WIEDZIEĆ O SZKOLE PARTNERSKIEJ Z WŁOCH

ISTUTUTO COMPRENSIVO POLO 2-mieści się w dwóch odrębnych budynkach.
W pierwszym znajduje się Szkoła Podstawowa -Scuola Primaria-jest przeznaczona dla dzieci w wieku 6-11 lat. Jest pierwszym etapem pierwszego cyklu edukacji.
W drugim budynku znajduje się Scuola Secondaria trwająca trzy lata – odpowiednik naszego gimnazjum (wiek uczniów 11-14 lat). Przejście tutaj ze szkoły podstawowej odbywa się automatycznie, bez żadnych egzaminów państwowych. Z pierwszym tego typu sprawdzeniem swoich umiejętności uczniowie zmierzą się dopiero kończąc naukę na tym etapie-w wieku 14 lat.
Kolejne spotkanie odbędzie się w kwietniu w szkole w Portugalii i uczestniczyć w nim będą nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie ze wszystkich szkół uczestniczących w projekcie. Naszą szkołę reprezentować będzie grupa 6 uczniów z klas 7a i 7 b: Katarzyna Wysocka, Julia Cichoń, Wiktoria Szyndler, Oliwier Wąsowicz, Patryk Wilkołek i Daniel Dopierała.


Uczetniczki wyjazdu
p. Ewa Węgrzyńska–koordynator projektu w szkole
p. Barbara Dec–nauczyciel matematyki


******************

Szkoła Podstawowa
nr 29
w Sosnowcu
ul. Zagłębiowska 25
41-208 Sosnowiec
tel/fax: 032 2992163
sp29@sosnowiec.edu.pl

******************

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły 29

******************

Szkoła Promująca Zdrowie

******************

Spółdzielnia Uczniowska "Łakomczuch"

******************