Ostatnia aktualizacja 3 stycznia 2018 r.

Klasa 2a wzięła udział w ogólnopolskim projekcie
„Czekając na Święta - Uczymy Dzieci Programować”

„Czekając na Święta - Uczymy Dzieci Programować” to wspólna nauka poprzez zabawę, uczniów i nauczycieli z całej Polski. To projekt – konkurs w postaci zakodowanego kalendarza adwentowego

Cały grudzień klasy, które przystąpiły do projektu realizują niemal codziennie krótką aktywność związaną z programowaniem. Na początku każdego tygodnia organizator podaje propozycję 15 aktywności.

Zadania są pogrupowane w 3 kategorie:
1 - gotowe karty pracy dla ozobotów,
2 - aktywność offlinowa, często też z kartą do druku,
3 - aktywność z wykorzystaniem ozoblockly.pl lub aplikacji mobilnych.

Aktywności tematycznie nawiązują do zimy, świąt itp. To od nauczyciela i uczniów zależy, które wybiorą i jak rozłożą je w tygodniu. Można dodać też swoje pomysły. Zadania są proste do zrobienia i niezbyt czasochłonne.

Wszystkie klasy, które biorą udział w projekcie otrzymają nagrody (pakiety materiałów). Ci, którzy włączą się najaktywniej będą mogli wygrać ozoboty, maty do kodowania, a jedna z placówek otrzyma 6h warsztaty z programowania prowadzone przez „Kodowanie na dywanie”.