Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2017 r.

Wycieczka klas 1a, 1b i 2a
do Fabryki Bombek Choinkowych DECORA w Miechowie

28 listopada 2017 roku uczniowie klas 1a, 1b i 2a odwiedzili Fabrykę Bombek Choinkowych „Decora” w Miechowie. Jest to zakład produkujący szklane bombki choinkowe, specjalizujący się w ręcznej produkcji szklanych ozdób choinkowych w różnych wielkościach i kształtach np. bałwanki, zwierzęta, aniołki czy Mikołaje. Zakład zatrudnia wielu utalentowanych pracowników, wyspecjalizowanych w ręcznym dekorowaniu ozdób, dmuchaniu szkła i rzeźbieniu.

Uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy. Grupa pierwsza (zwiedzając zakład) poznała proces produkcyjny powstawania ozdób: od dmuchania szkła, ręcznego jego formowania, srebrzenia i misternego zdobienia bombek po pakowanie gotowych już wyrobów. Druga grupa w tym czasie zajęła się spokojnie malowaniem wybranych przez siebie baniek. Jedni I drudzy byli zadowoleni z przydzielonych im "działów", zwłaszcza że po pewnym czasie nastąpiła zamiana.

Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni z własnoręcznie wykonanymi bombkami choinkowymi.

p. Teresa Bernat
p. Urszula Dziopa