Ostatnia aktualizacja 18 listopada 2017 r.

„Matematyczne kodowanie na dywanie”
z projektem Erasmus + „Let’s become Mathematicians, shall we?”

15 listopada 2017 roku zajęcia z nauczycielami naszej szkoły poprowadziła nauczycielka i trenerka Pani Anna Świć, która przyjechała do na specjalne zaproszenie aż z Lublina.

Prowadząca podzieliła się z nauczycielami swoją pasją i pokazała, że nauka matematyki może być wspaniałą przygodą. Matematyka, która wydaje się być trudna, może być prosta, kolorowa, interesująca, poznawana w zabawie i działaniu. Można rozwijać kompetencje matematyczne łącząc ją z kodowaniem offlinowym, którego możliwości poznali uczestnicy zajęć.

Prowadząca omówiła i pokazała w praktyczny sposób jak włączać elementy kodowania do zajęć dydaktycznych, narzędzia, z których warto korzystać, pomysły na pomoce dydaktyczne łatwe do wykonania i nie generujące dużych kosztów, kodowanie na macie dwustronnej z wykorzystaniem kolorowych kubeczków, gry logiczne, strategiczne i matematyczne.
Na pewno, nauczyciele pozytywnie zarażeni pasją od prowadzącej zajęcia, będą wdrażali kolejne, nowe pomyły w pracy z uczniami.