Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.

Lekcja biblioteczna klasy 2a

24 października 2017 roku, uczniowie klasy 2 a wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Bibliosferze czyli w Filii Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu na ul. Kalinowej.

Zajęcia w bibliotece rozpoczęły się od zapoznania uczniów z historią pisma i druku. Dzięki ciekawej prezentacji uczniowie poznali najważniejsze fakty z tym związane.

Następnie dzieci wysłuchały próśb książki skierowanych do nich i dopiero mogły przystąpić do najważniejszej części spotkania czyli do Pasowania na Czytelnika Bibliosfery. Wszyscy powtórzyli za Panią Ewą Tkacz prowadzącą zajęcia, słowa przysięgi. Drugoklasiści mogli zwiedzić pomieszczenia biblioteki i zapoznać się z księgozbiorem.

Na koniec wszyscy wzięli udział w konkursie czytelniczym i zostali nagrodzeni upominkami.