Ostatnia aktualizacja 31 sierpnia 2018 r.

Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszoklasistów

13 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz z okazji Pasowania Pierwszoklasistów.

Uczeń, który wcielił się w rolę konferansjera, powitał Dyrekcję Szkoły, nauczycieli, pracowników, rodziców oraz uczniów. Poinformował też zebranych, że spotkanie zostało podzielone na dwie części.

Pierwsza część – przedstawienie klasy IV a.

Druga część była ważnym wydarzeniem nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Uczniowie poznawali swoje prawa i obowiązki, zapoznawali się z zasadami zachowania panującymi w szkole. Wychowawczynie klas pierwszych przygotowały wspólnie z uczniami krótki program artystyczny, w którym brali udział wszyscy pierwszoklasiści. Dzieci zaprezentowały swoje talenty, zdolności i umiejętności. Recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami.

Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Wysłuchali jego tekstu i zgodnie  chórem przyrzekli, że będą się do niego stosowali.

„Będziemy starali się dobrze uczyć.

Będziemy uczciwie i rzetelnie pracować.

Będziemy dobrymi i zgodnymi kolegami.

Będziemy swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły – Mariusz Mike. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu.

Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń. Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

wychowawca klasy I a Teresa Bernat
wychowawca klasy I b Sylwia Nowakowska