Ostatnia aktualizacja 8 października 2017 r.

Programowanie i robotyka w nowej podstawie programowej
 – szkolenie dla nauczycieli

20 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla nauczycieli nie tylko sosnowieckich szkół, ale też m.in. z Katowic, Olkusza, Oświęcimia, Chorzowa - „Programowanie i robotyka w nowej podstawie programowej z wykorzystaniem robotów eduakcyjnych – Ozobotów”. Zajęcia prowadził Pan Rafał Mitkowski – EduSense.

Warsztaty przeznaczone były dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zajęć komputerowych/informatyki oraz wszystkich innych zainteresowanych tematem. Uczestnicy zajęć poznali ozobota - robota idealnego do szkolnych zadań dydaktycznych związanych z informatyką i robotyką, a także nowy pakiet lekcji Edukacja Wczesnoszkolna autorstwa Anny Świć, zawierający scenariusze zajęć z ozobotem. Dowiedzieli się, że każdy może programować bez ograniczeń i wcześniejszych przygotowań. Prowadzący pokazał, jak przejść z programowania offline do pracy na komputerze oraz realizować podstawę programową poprzez pracę w grupie lub indywidualną. A wszystko to jest możliwe dzięki kreatywnej zabawie z wykorzystaniem robotów edukacyjnych – ozobotów.

Było to już drugie (i wszystko wskazuje na to, że nie ostatnie) spotkanie nauczycieli w naszej szkole. Ze względu na duże zainteresowanie, kolejne warsztaty odbędą się 11 października 2017 roku.